7-2-2025

NIEUW: Digitale Uitgifte Begeleiding

Medicatiebegeleiding GIP Pharmacom

Vanaf begin 2025 komt in Pharmacom een nieuwe functie beschikbaar: Digitale Uitgifte Begeleiding. Digitale Uitgifte Begeleiding is een aanvulling op de reguliere uitgiftebegeleiding en biedt de mogelijkheid om patiënten digitaal te kunnen begeleiden bij de start van een medicijn.

Essentiële informatie voor juist en veilig medicijngebruik

De inhoud van de Digitale Uitgifte Begeleiding is geschreven door apothekers van de afdeling Patiënteninformatie van Health Base. Patiënten krijgen de informatie die essentieel is bij de start van het medicijn om het op de juiste manier en veilig te kunnen gebruiken. Denk hierbij aan informatie over de toepassing en werking, het gebruik en bijwerkingen. De informatie sluit aan bij de Geneesmiddel Informatie voor de Patiënt (GIP), en is waar nodig aangepast. Zo ligt bij bijwerkingen bijvoorbeeld de focus op bijwerkingen die vooral in het begin voorkomen. Bij middelen met een uitgebreide gebruiksinstructie zoals inhalatoren en injecties, wordt naar de apotheek verwezen voor een instructie.

Patiënten krijgen voordat ze het medicijn komen ophalen in de apotheek, een melding dat er informatie voor ze klaarstaat in het patiëntenportaal (MijnGezondheid.net). Zo kunnen ze al voor het bezoek aan de apotheek de belangrijkste informatie over het nieuwe medicijn lezen en bovendien eventuele vragen stellen. Hierdoor komen patiënten beter voorbereid in de apotheek. De apotheek kan vervolgens tijdens de uitgifte van het medicijn de kennis van de patiënt over het medicijn zo nodig aanvullen. Na enkele dagen, afhankelijk van het soort medicijn, krijgt de patiënt nog een evaluatiebericht om te vragen hoe het gaat met het gebruik en om na te gaan of de patiënt last heeft van bijwerkingen.


Toegang tot de Digitale Uitgifte Begeleiding

Vanaf eind januari is Digitale Uitgifte Begeleiding voor de eerste apotheken beschikbaar en voor patiënten toegankelijk via het patiëntenportaal MijnGezondheid.net. Begin 2025 volgt ook beschikbaarheid in de app MedGemak. Om gebruik te kunnen maken van Digitale Uitgifte Begeleiding is een abonnement nodig. Meer informatie is te verkrijgen via PharmaPartners.

Afbeelding 1: startscherm


Afbeelding 2: Inhoudelijk voorbeeld achterliggende pagina

Channah de Haas
Channah de Haas
Apotheker Business Development
Daphne Ensink
Daphne Ensink
Apotheker Patiënteninformatie
Plonja Gudde
Plonja Gudde
Apotheker Patiënteninformatie

Meer weten?

Heeft u vragen over de inhoud van dit artikel of wilt u meer weten over onze medicatiebegeleiding?